ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Tegoroczny rok szkolny rozpoczęliśmy spotkaniami organizacyjnymi dla rodziców oraz  powitaniem 4 oddziałów klas pierwszych.

1 września 2023  r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu 74 dzieci oficjalnie przyjętych zostało do grona uczniów Szkoły Polskiej w Hadze.

Podczas uroczystości najmłodsi członkowie szkolnej społeczności  pokazali, że potrafią pięknie zaprezentować się na scenie i odważnie recytować wiersze.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Konsul Generalna, Katarzyna Smoter dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką, jak czarodziejską różdżką, dotykała ramion pierwszoklasistów. Nie obyło się też bez upominków w postaci dyplomów i  książeczek oraz pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.