Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w HADZE Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w HADZE

Fundacja POLKA

 

POLKA – Centrum Polskich Kobiet w Hadze to miejsce, które zostało stworzone z myślą o poprawie i umocnieniu pozycji polskich kobiet w Holandii, zwiększeniu ich niezależności finansowej oraz samodzielności w każdym obszarze życia. Aktywizacja i promowanie aktywnego udziału Polek w życiu społecznym i zawodowym, a także integracja z lokalną społecznością to główne cele naszej działalności.

Centrum działa od października 2018 roku. Powstało z inicjatywy Polek mieszkających w Hadze we współpracy z władzami dzielnicy Segbroek. POLKĘ tworzy grupa wolontariuszek, które chcą sobie wzajemnie pomagać, wspierać się i dzielić się doświadczeniami. A wszystko po to, by polskim kobietom żyło się w Holandii lepiej i łatwiej, żeby jak najszybciej mogły poczuć się tu jak w domu, by spełniały się zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym.

Można do nas przyjść po informacje, inspiracje, można podszkolić język, wysłuchać ciekawego wykładu lub po prostu miło spędzić czas w gronie innych, ciekawych kobiet.

Centrum organizuje różnorodne spotkania tematyczne, warsztaty i szkolenia z rozwoju osobistego i zawodowego, webinaria, zajęcia kreatywne i rekreacyjne, spacery po mieście i wycieczki do haskich muzeów. POLKA bierze także aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych na terenie miasta. Dla zwolenniczek szybszej integracji w siedzibie centrum oferowane są konwersacje w języku niderlandzkim, co miesiąc spotykają się także uczestniczki klubu książki, żeby porozmawiać na temat aktualnie przeczytanych lektur i wymienić się polskimi książkami. Powstała tu nawet biblioteczka polskich książek!

 

 

POLKA – Centrum voor Poolse Vrouwen Adres: Wijkcentrum De Regenvalk, Regentesseplein 148, 2562GR Den Haag.

Kontakt mailowy: info@polkacentrum.nl

www.polkacentrum.nl

Aby uzyskać więcej informacji o działalności centrum, odwiedź stronę internetową www.polkacentrum.nl lub śledź nas w mediach społecznościowych:

  

AKTUALNOŚCI:

 

 

Zapraszamy do zapoznawania się z bieżącymi aktywnościami podejmowanymi przez Fundację POLKA